HAKKIMDA

Şule Erdem Hakkında,

Kurucu

Türkiye de yaşayan bir kadın fotoğrafçı, fotoğraf sanatçısı, öğretmen ve art director.

2007 yılında Ankara Siyah-Beyaz’ da Body P'art isimli ilk sergisi sonrasında Ankara ve İstanbul da toplamda 8 sergi açtı.

Ankara da 2005 yılında doğum fotoğrafçılığı yapmaya başladı, Yetiştirdiği fotoğrafçılar, yaptığı sergiler, söyleşiler, röportajlar ile sektörün gelişmesine katkı sağladı.

Yanı sıra, hazırladığı foto-belgeseller ile Habertürk, Aktüel Dergisi gibi medya kuruluşları ile işbirliğinde çalışarak çok özel işlere imza attı.

Üretimlerinde konu başlığı genellikle “kadın” olduğu için, kadın bedenini ele alan “Body P’art”ismini verdiği çalışmalardan, doğum fotoğrafçılığına başlayışı, aslında birbirini tamamlayan bir süreçtir.

Bir çok Tv programı, gazete, sergiler, sosyal medya ve kitaplar, saygın üniversitelerde söyleşiler aracılığı ile ürettiklerini paylaştı.

2014 yılında tüm dünyada izleyicisi olan, Fransa-Almanya ortak kanalı Arte Tv"Body P’art" belgeselini hazırlamak için Türkiye ye geldi.

2015-2017 yılları arasında Meme Cea tedavileri devam ederken, kemoterapi aldığı dönemde, süreci betimlediği fotoğraf serisi “Zarf” ortaya çıktı, İstanbul ve Ankara da izleyici ile buluştu.

2020 Ocak ayında lansmanını yaptığı sanal gerçeklik teknolojisi ile doğum videoları çekimlerine start verdi, proje pandemi nedeniyle askıya alındıysa da, yeniden çalışmalara devam edilmektedir.

2019-2021 yılları arasında Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'un sosyal medya yönetimi yapan ekibinde yer aldı. Ziya Bey in istifası ile 23 Ağustos 2021 tarihinde Özel kalemden ayrılarak, öğretmenlik mesleğine de veda etti.

Şule ErdeM halen, görsel sanat yönetmenliği yapmakta, ekibi ile şahıs ve kurumlara sosyal medyaları için içerik oluşturmakta, yine şahıs ve kurumlara fotoğraf çekimlerine devam etmektedir.